Tartan Yapıştırıcı

Tartan Yapıştırıcı

Reform Kimya Endüstrisi tarafından üretilen tartan yapıştırıcılar hakkında detaylı bilgiler içeren bu yazıda tartan zemin kaplama esnasında uygulanan yapıştırma işleminden bahsedilmektedir. Kauçuk malzeme ile gerçekleştirilen kaplamalarda kullanılan tartan yapıştırıcı, güçlü bir poliüretan olması nedeniyle genellikle tercih edilmektedir. Oyun alanlarında ve spor sahalarında genellikle tercih edilen bu yapıştırıcı, kuvvetli olması nedeni ile uzun yıllar kullanılmaktadır. Tartan yapıştırıcı ile her türlü kauçuk malzeme rahatlıkla yapıştırılabilir. Bunun yanı sıra betonu yapıştıracak kadar kuvvetli olan bu yapıştırıcı farklı bir çok alanda da tercih sebebi olmaktadır. Tartan yapıştırıcının suya dayanıklılık özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde alttan ısıtmalı alanlarda da tercih edilir. Bu tarz alanlarda ısıya dayanıklılığı nedeni ile sorunsuz kullanım sağlar. Tartan yapıştırıcı gün ışığından ve sudan da etkilenmemektedir. Bu nedenle özellikle spor salonlarında  güvenle kullanılır. Başta beyaz eşya olmak üzere birçok sektör bu yapıştırıcıyı tercih etmektedir. Kaliteli bir ürün olması ve uzun yıllar dayanması, tartan yapıştırıcıyı tercih sebebi yapmaktadır.

refkim, refkim yapıştırıcı, refkim kimyasal, reform kimya, kimyevi yapıştırıcı, kaliteli yapıştırıcı,
Tartan yapıştırıcı uygulanacağı zemine belirli kalınlıklarda kullanılır. Bu kalınlıklar genellikle 8mm, 10mm ve 13mm olarak belirlenmiştir. Tartan yapıştırıcının istenilen renkte uygulanabilme özelliği vardır. Ultraviyole dayanıklılığı ile her türlü epdm granül zeminde güvenle kullanılabilir. Poliüretan bir bağlayıcı olan tartan yapıştırıcı suya dayanıklı olması ve esnek yapısı ile de ilk tercih edilen yapıştırıcı olmaktadır. Özellikle spor tesislerinde çok fazla kullanılır. Bunların başında açık ve kapalı tenis kortları, basketbol sahaları, voleybol sahaları, atletizm pistleri ve akla gelebilen tüm açık spor saha zeminleri bulunmaktadır.
Tartan yapıştırıcı kauçuk granül zeminlerde aşınmaya dayanıklılık ve darbelere karşı esneklik sağlar. Epdm granül alanlarda kullanımında 15 mm kalınlık da tercih edilebilir. Bu durumda 2 katman halinde kullanılır. İlk olarak 8mm olan alt tabaka uygulaması yapılır. Ardından 7 mm olan renkli tabaka uygulanır. Bu üst tabaka ultraviyole dayanıklılığa da sahiptir. Tartan yapıştırıcılar doğal ürünlerdir. İçinde bulunan maddelerin hiçbiri sporcuların sağlığına zarar verecek türden değildir. Spor alanlarında tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri de budur. Su geçirgenliğine de sahip olan bu yapıştırıcı, çivili ayakkabılara karşıda dayanıklılık gösterir. Bu nedenle sentetik spor sahalarında kullanılan bir yapıştırıcıdır.

 

tartan, tartan zemin, tartan zemin 3d, 3d tartan, tartan yapımı,
Tartan yapıştırıcının uygulanacağı yüzeyin kesinlikle temiz ve kuru olması gereklidir. Yapıştırıcı yüzeye sıkı bir katman halinde uygulanır. Uygulama anında gevşeklik kalmaması önemlidir. Tartan yapıştırıcı uygulanacak olan zeminde çatlak olmaması da önemli bir ayrıntıdır. Düz zeminlere uygulanan yapıştırıcı öncesi, eğer zeminde çatlaklar varsa önce onların düzeltilmesi işlemi yapılır.
Tartan yapıştırıcı direkt kullanıma hazır bir üründür. Su ile inceltilmesi gerekmez. Uygulamanın ardından 4 – 5 saat kadar bir sürede sertleşmeye başlayacaktır. Nemli ya da ıslak zeminlerde uygulanması olumsuz sonuçlar doğurabilir. Her türlü sertliğe ve darbeye dayanıklı bir üründür. Bu nedenle uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir. Bu da özellikle spor alanlarında tercih edilme nedenlerinin başında gelmektedir.

Toptan Refkim Tartan Yapıştırıcısı satın almak için iletişime geçebilirsiniz:

İLETİŞİM