Epdm Granül

Epdm Granül

Epdm granül bir spor zemin kaplama türüdür. Açık adı Etylene Propylene Dianene Monomere olarak bilinir. Epdm granül’ün hammedesi kauçuktur. Spor sahalarında kullanılan Epdm granül, farklı boylarda üretilir. Futbol, basketbol, tenis, voleybol, hokey, atletizm gibi spor dalları için hazırlanan sahalarda Epdm granül kullanılmaktadır. Halı sahalarda da tercih edilen bu madde küçük parçalı haliyle kullanılır. Serilen sentetik çimin üzerine serpiştirilerek hem zeminin senekliğini sağlar hem de sentetik çimin ömrünü uzatmaktadır. Halı sahalarda kullanılan ölçü 0.5mm2.5mm ya da 1.0mm3.0mm arasında tercih edilir.

 

epdm, epdm granul, epdm nedir, epdm satışı, epdm görsel,
Epdm granül iki farklı şekilde uygulanır. Bunlar dökme ya da rulo şeklindedir. Dökme uygulamalarda genellikle kimyasal yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Epdm granül, kauçuktan alınan hammadde ile yüksek sıcaklıklarda üretilir. Bu maddenin yapımında yüksek sıcaklık kullanılması daha dayanıklı bir malzeme elde edilmesini sağlar. Epdm granül birçok renkte üretilebilir ancak açık renkte olan çeşitleri güneş ışığını yansıtma özelliğinden dolayı daha dayanıklı olur. Özellikle halı sahalarda kullanılan granül açık renk tercih edilir. Çünkü koyu renk epdm granüller güneş ışığını direk emerek yansıtır. Bu da maç yapanların çok bunalmasına ve rahatsız olmasına neden olur. Bu nedenle açık renk granüller bu tarz sahalarda daha kullanışlı olacaktır. Ancak açık renk granüllerin maliyeti biraz daha yüksektir. Bu nedenle her halı sahada kullanılabilen bir ürün olamaz.

 

epdm granul, epdm, epdm üretimi, epdm modelleri, grabul örnekleri,
Epdm granül kauçuktan üretildiği için oldukça esnek bir maddedir. Bu nedenler her türlü şarta kolaylıkla ayak uydurabilir. Yazın güneşi ya da kışın soğuğu bu malzemeye hiçbir şekilde zarar veremez. Elastik olmasından dolayı darbelere karşı oldukça fazla dayanıklıdır. Elastik olması malzemenin her şekle girmesine de yardımcı olur. Yapısı gereği çok dayanıklı bir ürün olan epdm granül, öyle hava şartlarına göre değişiklik göstermez. Her duruma dayanıklı olan bu malzemede esneme, genleşme, büzülme gibi olaylar asla yaşanmaz. Bu sayede yaz sıcağında ve kış soğuğunda kolaylıkla kullanılır. Epdm granül sonradan renklendirilen bir madde değildir. Boyama yöntemi kullanılmayan bu malzemede renk solması gibi bir durum asla yaşanmaz. Yıllarca renkleri bozulmadan kalabilir. Bu malzemede aklınıza gelebilecek her rengi kullanabilirsiniz. Geniş bir renk seçeneğine sahip olan epdm granül size istediğiniz rengi seçme şansını verecektir. Seçtiğiniz rengi spor alanınızın zemin kaplamasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

epdm zemin kaplama, granul zemin kaplama,
Kauçuktan üretilen epdm granül, genellikle atletizm pistlerinde, suni çim halı sahalarda, basketbol sahalarında, tenis kortlarında, yürüyüş yollarında, sentetik çim nizami futbol sahalarında, tercih edilir. Esnek yapısı sayesinde bir çok spor zeminin kaplaması epdm granül ile yapılmaktadır. Yapım aşamasında istenildiği renklerde üretilmesinden dolayı bir çok zeminde tercih edilmektedir. Refkim tarafından üretilen epdm granülleri uygun fiyata almak için lütfen iletişime geçin.