Binder

Binder

Binder Nedir? Reform Kimya Endüstrisi tarafından üretilen Refkim Binder, özellikle spor zeminlerinde kullanılan çok özellikli ve oldukça kaliteli bir yapışkan türüdür.

Spor yapılan alanların, çocuk oyun alanlarının da içinde olduğu pek çok zemin kaplamasında kuvvetli bir yapıştırma sağlayabilmek adına binder kullanılır. Binder inşaat başta olmak üzere pek çok alanda kuvvetli yapıştırıcı olarak kullanılır. Binder çok kuvvetli bir yapıştırıcıdır. Bu nedenle en çok tercih edilen yapıştırıcı türü olarak bilinir. Talimatlarına uygun olarak kullanıldığı takdirde hava koşulu ne olursa olsun, çevre şartları ne kadar zorlarsa zorlasın oldukça dayanıklı bir yapıştırıcı halini alır. Binderin uzama özelliği de bulunmaktadır. Spor tesislerinin zeminleri için özellikle binder tercih edilmektedir. Kaliteli bir yapıştırıcı olan binder, Reform Kimya Endüstrisi tarafından oldukça kaliteli olarak üretilmektedir. Binder yapıştırıcının kaliteli olup olmadığı bir takım testlerin ardından onaylanır. Testleri geçen binder kaliteli bir yapıştırıcı malzeme olarak satışa çıkartılır. Binder genellikle konsantre olarak hazırlanmaktadır. Bu nedenle kullanım öncesinde su ile inceltmek gerekebilir. Bu inceltme oranı genellikle 1 litre bindere 7 litre su şeklinde hesaplanır. Tabii bu oran aldığınız binderin kalitesine ve uygulamasını yapacağınız yere değişkenlik göstermektedir.

binder, binder yapıştırıcı, binder satın al,

 

Binder, neme karşı da oldukça dirençli bir yapıştırıcıdır. Solvent içermeyen bu yapıştırıcı her türlü epdm granülü yapıştırmakta kullanılır. Binder suya dayanıklı bir yapıştırıcı türüdür. İsteğe bağlı olarak renkli olarak da uygulanabilir. Binder uygulanacak zeminin kuru ve temiz olması çok önemlidir. Bu yapıştırıcının etkisini arttırır ve iyi sonuç elde etmenize yardımcı olur. Yapıştırıcı yüzeye spatula yardımı ile uygulanabilir. Uygulandığı alanda kuruma süresi yaklaşık olarak 5 – 7 saattir. Elbette bu süre ortamın sıcaklık değerlerine göre değişiklik de gösterebilir. Binderin uygulanması sırasında bazı önlemlerin alınması gereklidir. Oldukça kuvvetli bir yapıştırıcı olması nedeniyle uygulamayı yapan kişi sağlığını korumak adına dikkatli davranmalıdır. Bu nedenle binderi uygulayacak kişinin eldiven, gözlük ve maske takması çok önemlidir. Eğer yapıştırıcı ile direkt temas sağlanmış ise derhal bu alan bol su ile yıkanmalıdır. Gözle teması halinde ise vakit kaybetmeden doktora gidilmesi önerilir.

 

binder yapıştırıcı, kimyasal yapıştırıcı, binder satışı, binder görseli, yapıştırıcı görseli,
Binderin hazırlanmasının ardından çok fazla beklememek gerekir. Binder, yavaş hızdaki karıştırıcı ile en az 2 dakika boyunca karıştırılır. Eğer yapıştırıcının tamamı kullanılmayacaksa o zaman kullanılmayan kısmı kutuda bırakılmalı ve ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Refkim Binder doğru koşullarda saklanması durumunda 2 yıl boyunca özelliğini kaybetmeden saklayabilirsiniz. Binder ilk uygulandığı zaman belirli bir süre su ile kesinlikle temas ettirilmemelidir. Bu sürenin sonunda kesinlikle suya dayanıklılık sağlayacaktır. Binderin uygulanmasının ardından üzerine kaplama yapılabilir. Binder işlevini yerine getirmeye başladığı andan itibaren kesinlikle hiçbir dış etkiden etkilenmez. Oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Kokusuz olması, uygulama sırasında rahatsızlık vermemesini sağlar. Bu özellikleri sayesinde özellikle spor salonlarında en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir.